ul. Żeromskiego 6, 27-600 Sandomierz 15 832 04 26, fax: 15 832 27 08

Ogłoszenia

 

 

IV Niedziela Wielkiego Postu, Rok A – 19 marca 2023 r.

 

1. Jutro uroczystość św. Józefa – Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Jest to także dzień odpustu w parafii św. Józefa. W sobotę uroczystość Zwiastowania Pańskiego - Dzień Świętości Życia. O godz. 10.30 Msza Święta pod przewodnictwem ks. bp. Krzysztofa Nitkiewicza w bazylice katedralnej.

2. W piątek o godz. 17.00 stacyjne nabożeństwo pasyjne w parafii Matki Bożej Królowej Polski.

3. W sobotę w parafii Podwyższenia Krzyża odbędzie się Wieczór Uwielbienia. O godz. 18.oo Msza Święta a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu.

4. W Bazylice katedralnej w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.30 odprawiane są Gorzkie Żale z nauką pasyjną.

5. W piątek 31 marca wyruszy z Sandomierza Ekstremalna Droga Krzyżowa. Rozpoczęcie Mszą Świętą w kościele św. Ducha o godz. 20.0o.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest nowy numer Niedzieli Gościa Niedzielnego.

7. Po Mszy Świętej można nabyć Baranki Wielkanocne jako jałmużnę wielkopostną. Zebrane środki zostaną przekazane do Caritas Diecezji Sandomierskiej.

8. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszego kościoła i Seminarium oraz na kwiaty do Grobu Pańskiego.

9. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

Módlmy się w intencji nowych i świętych powołań kapłańskich do naszego Seminarium:

Boże miłosierny, daj Kościołowi swemu wielu gorliwych i świętych kapłanów! Wybierz i powołaj ich sam spośród ludu swego, aby żaden niepowołany między nimi się nie znalazł, a żaden powołany przez Ciebie nie został pominięty! Kształtuj ich sam łaską Ducha Świętego, jak niegdyś przysposobiłeś przez Niego Apostołów. Niech prawdę Twoją i Twoje nakazy głoszą słowem, przykładem i życiem! Niech pracują w Twojej winnicy bez znużenia, oczekując w pokorze wysiłków swej pracy tylko od Ciebie i nie szukają niczego prócz twojej chwały! Wzbudź na nowo w Kościele swego Ducha, którego wylałeś na Apostołów.

© Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu
wykonanie: e-parafia.net