ul. Żeromskiego 6, 27-600 Sandomierz 15 832 04 26, fax: 15 832 27 08

Ogłoszenia

 

 

Zesłanie Ducha Świętego, Rok B – 19 maja 2024 r.

 

1.     Jutro święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła; w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – w tym dniu polecamy naszym modlitwom wszystkich kapłanów i modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.

2.    W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej i zakończenie okresu spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

3.    Nabożeństwa majowe w naszym kościele codziennie o godz. 20.30.

4.    Na spotkanie Akademii Biblijnej w Sandomierzu zapraszamy w najbliższy wtorek 21 maja o godz. 18.45. Tematem tego spotkania będą: „Księgi Kronik i ich przesłanie”. W spotkaniu będzie można uczestniczyć także internetowo za pośrednictwem Facebooka.

5.    Kolejny wieczór uwielbienia odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 18.00 w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego.

6.    Diecezjalne Spotkanie Apostolatu Margaretka z konferencją ks. Bogusława Kowalskiego (współautora książki „Czarny humor czyli o Kościele na wesoło”) odbędzie się 1 czerwca  w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego. Szczegóły na plakacie.

7.    Trwają prace remontowe dachu budynku kapelanii znajdującego się przy naszym kościele oraz osuszanie i naprawa muru budynków seminaryjnych.

8.    Ofiarodawcom i Dobroczyńcom dziękujemy za duchowe i materialne wspieranie naszego seminarium oraz kościoła seminaryjnego.

9.    Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia. Przybyłym Gościom życzymy miłego pobytu w naszym mieście.

10.           Módlmy się w intencji nowych i świętych powołań kapłańskich do naszej diecezji: Boże miłosierny, daj Kościołowi swemu wielu gorliwych i świętych kapłanów! Wybierz i powołaj ich sam spośród ludu swego, aby żaden niepowołany między nimi się nie znalazł, a żaden powołany przez Ciebie nie został pominięty! Kształtuj ich sam łaską Ducha Świętego, jak niegdyś przysposobiłeś przez Niego Apostołów. Niech prawdę Twoją i Twoje nakazy głoszą słowem, przykładem i życiem! Niech pracują w Twojej winnicy bez znużenia, oczekując w pokorze wysiłków swej pracy tylko od Ciebie i nie szukają niczego prócz twojej chwały! Wzbudź na nowo w Kościele swego Ducha, którego wylałeś na Apostołów.

 

 

© Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu
wykonanie: e-parafia.net